Show Less
Restricted access

Perspectives in Communication Studies

Festschrift in Honor of Prof. Dr. Ayseli Usluata

Edited By Ayşe Binay Kurultay and Burcu Sabuncuoğlu Peksevgen

This book brings together friends and colleagues of Prof. Dr. Ayseli Usluata who cherish her as a person as well as an academic. As we have all experienced, Prof. Usluata’s major passion is advancing academia as an interdisciplinary collaboration. Thus, this book’s aim is to bring together current original works in communication studies and business communication fields. This volume is intended to provide an intellectual, multi-faceted and balanced collection of writings from various academic fields with a communication focus. Academic articles in this book range from branding cases to advertising studies and to media education.

Show Summary Details
Restricted access

Bedrettin Dalan - Sempatik ve Sıcak Bir İletişim Simgesi

Extract

| 23 →

Bedrettin Dalan

Yeditepe Üniversitesi Kurucusu

Sempatik ve Sıcak Bir İletişim Simgesi

İletişim, gerçekten insanlık tarihi kadar eski… İnsanlar, birbirleriyle iletişim kurabilmek için öncelikle vücut dilini, vücut hareketlerini kullanmışlar. Daha sonra bu vücut dili ve hareketleri yavaş yavaş seslere dönüşmüş ve bu seslerden değişik diller oluşmuş. İletişim denildiği zaman sadece dil, cümleler değil; vücut dili de fevkalade önemli. Gelişen bilim ve teknolojiye paralel sosyolojik yaşamdaki değişim ve ilerleme, iletişime yeni boyutlar eklemiştir. Günümüzde bireyler arası iletişiminin yanı sıra toplumların hatta milletlerin iletişimi önemli hale gelmiştir. Bu da iletişim bilimine inanılmaz bir saha açmıştır. Artık insanoğlunun bireysel ya da toplumsal iletişiminin karmaşıklaşması iletişim bilimi eğitimin mecburi hale getirmiştir. İşte Ayseli Usluata bunu ülkemizde ilk defa fark eden ve bunun fark edilmesini sağlayan simgesel bir isimdir. Ve kendisi gerek Boğaziçi Üniversitesi’nde gerek bizim üniversitemizde duruşuyla, yaptıklarıyla son derece sempatik kişiliğiyle herkesi saran sıcaklığıyla sadece öğrencileri için değil bütün Yeditepe camiası için son derece önemlidir.

Aslında Ayseli Hoca’nın bir şey yapmasına gerek yoktur; zaten kendisi her haliyle ve her şeyiyle bir iletişim simgesidir! Onun için...

You are not authenticated to view the full text of this chapter or article.

This site requires a subscription or purchase to access the full text of books or journals.

Do you have any questions? Contact us.

Or login to access all content.